KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455032
nr 1245 5032
Axel Birkholm
(1909-1984), Sverige
Oljemålning, "Kväll Norrfälsviken", Signerad. Olja på pannå, 38x46
Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 april 2019
kl 20:46:07
1/4 10:29:24
Axel Birkholm
Läs mer om Axel Birkholm